VZDELÁVANIE - Krav Maga Global Slovakia

Prejsť na obsah
KONCEPT VZDELÁVANIA
Systém Krav Maga, tvorený organizáciou KMG, je integrovaný systém obrany, ochrany osôb a boja, ktorý využíva praktické a realistické techniky a taktiky. Postupy učené v civilnej sfére sú určené na zabránenie či odvrátenie hrozby, ako aj prípravu študentov v prípade násilnej konfrontácie. Všetky techniky sú založené na prirodzených reakciách človeka na nebezpečenstvo a na každodenných inštinktoch.
Osnovy systému Krav Maga definujú niekoľko technických stupňov:
"P" (Practitioner)
"G" (Graduate)
"E" (Expert)
Každý z týchto stupňov má 5 úrovní a zahŕňa špecifický súbor techník, ktoré na seba nadväzujú. Pre dosiahnutie každého ďalšieho stupňa je definovaný minimálny požadovaný čas tréningu a študenti musia úspešne prejsť testingom pod dozorom KMG Slovakia alebo KMG.
Pravidlá pre testovanie sa líšia podľa technických stupňov. Začiatočníci môžu testovať technický stupeň P1 po 4-mesačnom tréningu (približne 45h tréningu). Pre testovanie na každý ďalší stupeň, P2 až P5, je potrebný minimálny tréning v dĺžke 5 mesiacov (60h).
Minimálny časový interval potrebný pre testovanie na každú úroveň technického stupňa G je 8 mesiacov tréningu (90h). Tieto podmienky platia pre testovanie od G1 až po G5.
Príprava na testovanie technického stupňa E je samozrejme este náročnejšia a trvá dlhšie. Minimálny časový interval pre získanie E1 je 1 rok tréningu. Na získanie stupňa E2 musia študenti trénovať ďalšie 2 roky; nasleduje 3-ročný tréning pre získanie E3; neskôr 4-ročný tréning pre stupeň E4 a dosiahnutie stupňa E5 trvá ďalších 5 rokov.

VYBAVENIE
Efektívne a účinné tréningy sú možné len s vhodnou tréningovou výbavou.
Základná tréningová výstroj zahŕňa rukavice (boxerské a grapplingové), holenné chrániče, suspenzor a chrániče zubov.
Boxerské-rukavice-Everlast-Pro-Style-Elite-Training-Gloves.jpg
everlast-mma-shinguards-762254-farba-76225444_2-800x800.jpg
everlast-c3-safemax-groin-protector-14196.jpg
3815071.jpg
Na testing potrebujú študenti uniformu - KMG tričko (prípadne klubové tričko), KMG nohavice a halovú obuv.
Okrem uniformy je pre účely testingu nevyhnutný aj KMG pas, ktorý umožňuje účasť na KMG testoch, slúži na dokumentáciu technických stupňov ale i seminárov.
Po každom úspešnom testingu získa študent oficiálny KMG certifikát o osvedčení technického stupňa.

Návrat na obsah